IV. Balatonfüred Concours d’Elegance 2017

Concours d´Elegance u malebných břehů Balatonu se letos mezi 5. – 7. květnem účastnilo na 57 vybraných automobilů. Mezi asi pětadvaceti předválečnými vozidly  (zbývající automobily byly mladšího data výroby) se reprezentanti Veteran Areny opět neztrácely. Akce se přitom účastnily takové značky jako Bugatti, BMW, Mercedes, Rolls-Royce, Jaguar, Unic, Chrysler a další. Z československých vozidel tu byly k vidění vozy Aero, Škoda, Praga, Tatra a právě naše dva Wikovy. Největší magnet pro diváky představil stejně jako loni Ing. Karol Pavlů ze Slovenska. Tentokrát přivezl krásnou repliku Bugatti 57 Atlantic, o níž v letošním roce rozšířil svou sbírku výjimečných automobilů.

Mezi oceněnými automobily se opět objevily oba naše vozy. Wikov 35 z roku 1931 s tovární karoserií conduite interieure zaujal mezinárodní porotu tvořenou i zástupci FIVA natolik, že obdržel cenu za nejelegantnější československý automobil. Tovární závodní speciál Wikov 7/28 Sport z roku 1930 byl dokonce vyhlášen nejpěknějším předválečným sportovním automobilem IV. Concoursu d´elegance Balatonfüred 2017.

Oba oceněné automobily můžete opět vidět vystavené v expozici Veteran Areny.

IMG_4396x Bal_17_19 Bal_17_10 Bal_17_04

Příspěvek byl publikován v rubrice Novinky a jeho autorem je Michal Konečný. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.