Vážení příznivci historické techniky,

pro sezónu 2013 jsme připravili další unikátní výstavu! Pokud navštívíte Veteran Arenu, můžete se těšit na více než 600 ks historických rádií, gramofonů a radiogramofonů!

Exponáty amerických, evropských a československých radiopřijímačů a gramofonů  byly zapůjčeny ze soukromých sbírek a jsou poprvé vystaveny v České republice v takovémto rozsahu. Mezi vzácnými exempláři je i jedna z prvních verzí rádií Atwater Kent 10C z roku 1924 ještě s trychtýřovým reproduktorem, známým z počátků výroby fonografů či gramofonů, a další technické rarity, jako americké, tzv. farmářské radiopřijímače, nebo unikátní skříňové radiogramofony atd. V neposlední řadě nechybí český, cenami ověnčený radiopřijímač Talisman.

Na výstavě, která je za poslední desetiletí největší v České republice, jsou k vidění i jedny z prvních verzí amerických gramofonů na kliku či pozdější elektrické a nechybí ani slavný Edisonův fonograf.

Pořadatelé této ojedinělé výstavy se nezaměřili jen na americké teritorium, ale chtěli v rámci této expozice nabídnout též průřez evropskou a československou radiohistorií.  Návštěvníci tak mají možnost srovnání jak produkce jednotlivých výrobců, tak úrovně designu mezi Evropou a Amerikou.

Pokud jde o Československo, je na výstavě zastoupena řada přístrojů, dokumentujících alespoň zčásti velký počet firem, které se v předválečné republice zabývaly výrobou rozhlasových přijímačů. Mezi nimi nechybí přístroje i z poválečné éry z rozsáhlého výrobního programu koncernu TESLA (TEchnika SLAboproudá) – svého času jednoho z největších evropských výrobců sdělovací techniky.

Výstava historických rádií otevřena do 30. listopadu 2014 (mimo technickou pauzu)

Srdečně vás zveme k návštěvě!