Milovníci automobilových veteránů se již brzy v Olomouci dočkají skutečného unikátu. Vášnivý sběratel vozů Tatra Lubomír Pešák finišuje s přípravami největšího veřejně přístupného muzea historických automobilů v České republice. Veteran Arena, sídlící ve Sladovní ulici, nabídne na ploše větší než dva tisíce metrů čtverečních 70 vozů a 100 exponátů, které jsou jedinečné.

„Řada prezentovaných modelů byla vyrobena v množství pouze několika málo kusů a mnohdy jsou už posledními dochovanými exempláři,“ říká Pešák, který si zakládá na faktu, že se veškeré vozy nacházejí ve velmi dobrém technickém stavu a jsou zachovány s veškerým příslušenstvím. „ V současné době hledáme partnery, kteří by měli zájem podporovat tuto ojedinělou sbírku historických vozů. Ve spolupráci s nimi jsme připraveni pořádat nejrůznější akce pro návštěvníky Olomouce a všechny milovníky historie,“ dodává sběratel. Pokud se podaří sehnat potřebné peníze, muzeum by mohlo být otevřené po celý rok. Dokončení a otevření muzea se plánuje na duben příštího roku.

Popiska u fotografie: Muzeum návštěvníkům nabídne pohled na historická vozidla, která vypadají, jako by před chvílí sjela z výrobního pásu

Foto: M.Grass

OLOMOUCKÝ KRAJ/ Č.7