Stalo se tradicí, že v polovině září se veřejnosti odkrývají tajemství památek, která jsou jinak nepřístupná. Také letos se v rámci Dnů evropského dědictví Olomoučanům otevřou nejznámější historické objekty. Na své si přijdou nejen milovníci architektury, ale určitě i techničtěji založení jedinci. Pro letošní rok totiž radnice připravila několik novinek.

Dny evropského dědictví se ve všech metropolích starého kontinentu budou konat od 11. do 13. Září. Motto letošního ročníku zní „Památky měřené časem“ (…)

 

Další novinky už tvoří soukromé aktivity, které se v Olomouci v posledních měsících poměrně slibně rozvíjejí. „Prvním z nich je Veteran Arena, což je soukromé připravované muzeum historických automobilů. I když v tuto chvíli ještě není dokončeno, s jeho majitelem jsme se dohodli, že ho na jeden den zpřístupní. To znamená, že návštěvníky budou muset provázet jeho pracovníci a nebudou se tam moci pohybovat volně. Tím bude přirozeně omezena jeho kapacita,“ upozornil náměstek primátora Jan Holpuch.

Podrobnosti o programu získají zájemci v Informačním centru v podloubí radnice nebo na www.olomouc.eu.

RADNIČNÍ LISTY, Č.8/2009